Úvod » Články » Krásné počasí a rychlý závod

Krásné počasí a rychlý závod

3. 11. 2015, 16:05    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Poslední sobotu v říjnu jsme se opět proběhli v okolí Hamru-Braník. Závodníky Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY čekalo krásné podzimní počasí a spoustu z nich se odměnila osobním rekordem. Padl i rekord trati na 5 km žen.
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 11/12
31. 10. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 11/12

Početnější startovní pole

Krásné počasí přilákalo široké startovní pole. Na startu „pětky“ vyběhlo celkem 70. Pouze jedna běžkyně závod nedokončila.

Znovu dorazila i početná skupinka běžců z International School of Prague (ISP).

O něco více početněji zastoupená byla „desítka“. Na startu se objevilo 81 běhen. Všichni závod dokončili!

Rychlá pětka

Představme si nejlepší běžce jedenáctého závodu Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY v roce 2015.

5 km

Radek Sedněv si doběhl pro své třetí letošní vítězství ve svém nejlepším čase, 0:16:46!

V novém rekordu trati 0:18:46 dokončila závod Kateřina Kriegelová! Navíc celkově byla šestá!

Petr Lochman zvítězil v kategorii 40+. Celkově mu čas 0:18:19 stačil na páté místo.

Aby se manželé nehádali, kdo je lepší, tak pro jistotu zvítězila v kategorii 40+ Blanka Lochmanová. Její čas byl 0:21:26.

10 km

Šest účastí, pět vítězství, taková je letošní bilance Michala Vokrouhlíka. Tentokrát zvítězil v čase 0:34:28.

Mezi ženami si pro vítězství, stejně jako v září, doběhla Petra Davídková. Čas 0:43:32 je její nejlepší letošní výkon!

V kategorii 40+ zvítězil Jan Ludvík s časem 0:38:56.

Jaroslava Marounková se radovalo ze svého prvního vítězství v kategorii 40+ s časem 0:54:31.

Průběžné pořadí

Ve všech kategoriích celkového pořadí se zdá být rozhodnuto. Všichni favorité na celkové vítězství s průměrným časem z 6 závodů zvítězili v říjnovém závodě ve svých kategoriích. Na 10 km bezpečně vede Michal Vokrouhlík a Petra Davídková. Celkovému pořadí na 5 km vévodí Lochmanovi, PetrBlankou.