Úvod » Články » Běháme opět v sobotu

Běháme opět v sobotu

20. 9. 2015, 20:47    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Po letních středečních termínech závodů Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY opět přicházejí z důvodu kratších dní na řadu soboty. V září jsme se sešli už o týden dříve než obvykle z důvodu pondělního státního svátku.
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 10/12
19. 9. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 10/12

Sobotní závod

První sobotní závod Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY po létě přilákal na start 96 běžců. Odměnou jim bylo krásné počasí! Sobota 19. září nabídla více než 30 závodů po celé republice. Proto jsme rádi, že tolik běžců si vybralo závod náš!

Závod byl poprvé součástí projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje.

Na start závodu na 10 km v 11:00 se postavilo 43 běžců.

O pět minut později vyběhli běžci na 5 km. Celkem jich bylo překvapivě více než na 10 km, 53.

Závod na 5 km běželo 53 běžců, ale mohli jsme vidět jen 51 párů bot. Tomáš Reinbergr a Hynek Rychtář zvolili přírodnější materiál! Mimochodem do cíle doběhli hned po sobě a o pouhé 2 vteřiny byl lepší Tomáš.

Nejlepší v září

Kdo byl na desátém závodu Loap PBT VAŠÍ LIGY nejlepší v jednotlivých kategoriích? Pojďme si je představit…

5 km

Na 5 km zvítězil Radek Sedněv v čase 0:17:11. Letos se účastnil už třetího závodu a i na předchozích se mu dařilo. V červenci bral zlato a v srpnu stříbro.

V kategorii 40+ bral zlatou medaili Jakub Lebeda, který doběhl v čase 0:18:47 celkově třetí.

Mezi ženami byla na 5 km nejrychlejší Kateřina Kriegelová, která s námi běžela poprvé. A byla opravdu rychlá. Jejímu času 0:19:30 chyběli pouhé 2 vteřiny na traťový rekord. Navíc celkově skončila pátá!

V kategorii 40+ si pro zlato doběhla Martina Hedvičáková v čase 0:24:55. Martina (číslo 612) musela bojovat o vítězství do posledních metrů. Vyhrála nejtěstnějším rozdílem ze všech kategorií. Před druhou, Vlastou Hlinkovou (číslo 603), byla v cíli o pouhé 4 vteřiny dříve.

10 km

Na 10 km byl v cíli nejrychleji Miroslav Kotouč v čase 0:36:01, který startoval na Loap Pražské běžecké tour letos poprvé.

Mezi muži v kategorii 40+ se na pomyslný nejvyšší stupínek postavil Daniel Jelínek (číslo 271). Trať zdolal v čase 0:38:25 a celkově se umístil na třetím místě.

Pro zlatou medaili mezi ženami si doběhla Petra Davídková v čase 0:44:21.

V kategorii 40+ byly pouze dvě závodnice. Lepší z nich byla Markéta Vašinová, která celkově mezi ženami doběhla na druhém místě.

Mladá krev

Budeme asi muset zařadit i kategorii do patnácti let, protože stále více běžců s námi běhá v této kategorii. Tou nejmladší tentokrát byla Eliška Urbanová, které je sedm let! 5 km zvládla za krásných 0:32:32.

Průběžné pořadí

Do konce letošní Lopa Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY zbývají už jen dva závody. Pojďme se podívat, jak se změnily šance na vítězství běžců s nejlepším průměrným časem. Pro započítání do celkového pořadí se musí běžci zúčastnit alespoň šesti závodů.

Na 10 km stále vede Jan Svatoň. Z běžců s pěti účastmi ale pořád má největší šanci na vítězství Michal Vokrouhlík. Jiří Kabelka vyrovnal počet účastí Michala, ale průměrný čas si kvůli zranění nepatrně pohoršil. Stále však má šanci zvítězit. Úplně bez šance není ani Luboš Matějka, kterému také chybí pouze jedna účast a má slušný průměrný čas 0:37:21. Mezi ženami potvrdila roli favoritky na celkové vítězství Petra Davídková, která vyhrála zářijový závod a její pozice se zdá být jasná.

5 km stále ovládá Michal Štěpánek. Šanci však stále má Petr Lochman, které mu chybí pouze jedna účast a má zatím lepší průměrný čas než Michal. Rodinný triumf by mohla podtrhnou jeho žena Blanka, které také chybí jedna účast a mohla by předehnat, zatím vedoucí, Danielu Kubelkovou.

Nejvěrnější běžci

Už máme pouze tři nejvěrnější běžce, kteří se zatím zúčastnili všech deseti letošních závodů Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Jsou jimi Milan Cibík, Petr Eliáš a Josef Hrabal.