Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Trať plná běžců


Trať plná běžců

27. 8. 2015, 16:26    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

 (autor: Petr Lundák)
Srpnový závod Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY přilákal nejvyšší účast závodníků v historii Tour. 183 běžců, tolik jich vyrazilo na trať ve středu 26. srpna. 121 na delší vzdálenost, 10 km. 62 běžců zvolilo kratší distanci, 5 km.
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 09/12
26. 8. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 09/12
26. 8. 2015   Tour   Praha – Běhání

Rekordní účast

Devátý díl Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY se může pyšnit nejvyšší účastí v pětileté historii ligy. Oproti minulému závodu výrazně více závodníků zvolilo delší trať. Vyběhlo jich skoro dvakrát více než na trať poloviční. Tentokrát počasí opravdu přálo. Slunečno, ale ne velké vedro. Pouze tři závodníci z celého pole závod nezvládli.

Znovu rychlá pětka

Ani zlepšení času na trati Loap PBT VAŠÍ LIGY nestačilo vítězovi červencového závodu, Radkovi Sedněvovi, na první místo. S časem 0:16:47 získal stříbrnou medaili. Z vítězství v závodě se mohl radovat Lukáš Kozlík, který dorazil ve výborné formě a zlepšil si chuť po desátém místě z posledního závodu. Navíc pouze o 4 vteřiny zaostal za traťovým rekordem. Čas 0:16:23 je druhým nejrychlejším výkonem v historii a nejrychlejším na pozměněné trati.

V kategorii 40+ byl nejrychlejší Milan Cibík s časem 0:18:53. Dokonce se i usmíval na vyhlášení vítězů (viz foto dole v článku). Milan navíc zůstává jedním z pěti běžců, kteří zatím ani jednou letos nechyběli. Těmi dalšími jsou Michal Štěpánek, Josef Hrabal, Petr Eliáš a Ondřej Homolka.

Mezi ženami byla nejrychlejší Alina Holušová, která závod dokončila v čase 0:21:50.

Lenka Vrbová se radovala z vítězství mezi ženami v kategorii 40+. S časem 0:23:42 byla v celkovém pořadí na čtvrtém místě.

Jirka Kabelka opět vítězí

Na desetikilometrové distanci se mezi 121 běžci nejlépe dařilo Jirkovi Kabelkovi. Jirka letos vyhrál již podruhé. Tentokrát s časem 0:36:09.

Martin Fic byl nejrychlejším mužem v kategorii 40+. V celkovém pořadí mu čas 0:37:10 stačil na páté místo.

Nejrychlejší ženou na 10 km byla ve středu Magda Čípová s časem 0:42:31.

V kategorii 40+ zvítězila Markéta Vašinová v čase 0:46:07.

Průběžné pořadí

Do konce Loap Pražské běžecké tour 2015 nám zbývají pouze tři závody. Pojďme se tedy podívat na hlavní kandidáty na vítězství s průměrným časem z 6 nejlepších. Počítají se pouze účastníci se 6 a více akcemi.

Na 10 km zatím vede Jan Svatoň. Nicméně 5 účastí má Michal Vokrouhlík a právě on vypadá s průměrným časem 0:35:24 na největšího favorita na vítězství. Pouze o něco horší průměrný čas má Jiří Kabelka (o 9 vteřin), ale také o jednu účast méně. Mezi ženami zatím vede Petra Davídková s průměrným časem 0:46:23. Ohrozit ji může ještě Nataša Hnátková, ale musela by se zúčastnit všech třech následujících závodů.

Na 5 km je zatím nejlepší Michal Štěpánek s průměrným časem z nejlepších šesti závodů 0:18:33. O 26 vteřin pozadu je zatím Milan Cibík. Z účastníků, kteří mají méně než 6 účastí je může ohrozit ještě Ondřej Teplý, ale podobně jako Nataša by se musel zúčastnit všech tří zbývajících závodů. Blíže však je Petr Lochman. Tomu chybí pouze jedna účast a má zatím lepší průměrný čas než Michal. Mezi ženami je zatím nejlepší Daniela Kubelková s průměrným časem 0:25:56. Nejlepší průměrný čas z běžkyň pod 6 účastí má Bára Veselá. Musela by se ale zúčastnit také všech tří zbývajících závodů. Blíže tak k vítězství má Blanka Lochmanová. Té zbývá už jen jedna účast.

Snad jsem nikoho z horkých kandidátů nezapomněl :)

Sláva vítězů, čest poraženým

Kategorie 40+ 5 km ženy:

Kategorie 40+ 5 km muži:

Kategorie 40+ 10 km ženy:

Kategorie 40+ 10 km muži:

Celkově 5 km ženy:

Celkově 5 km muži:

Celkově 10 km ženy:

Celkově 10 km muži:

Poděkování a pozvánka na další závod

Chtěl bych poděkovat všem běžcům za jejich skvělé výkony a parádní atmosféru, a také že si dokázali poradit i s hustým provozem na cyklostezce. Děkuji také partnerům za podporu a ceny pro nejlepší, které věnovali Loap, Birell, Fitness Online.cz a Svět běhu.

Na další závod se na Vás budeme těšit. Tentokrát už poprvé v sobotu (kvůli státnímu svátku o týden dříve než obvykle: 19. září. Nezapomeňte se včas přihlásit. Kapacita na 10 km byla tentokrát už zcela naplněna.

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English

Reklama

Loading...