Úvod » Články » Letošní běžecký rekord

Letošní běžecký rekord

30. 7. 2015, 16:34    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

175 běžců přilákal osmý díl Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. To je letošní rekord a druhý nejvyšší počet běžců v historii. Moc děkujeme za přízeň a věříme, že si závody užíváte minimálně jako my! Ač před závodem pršelo, tak v jeho průběhu počasí přálo mnohem víc a i na mokré trati se běželo velmi rychle!
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 08/12
29. 7. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 08/12

Podruhé na nové trati

Již podruhé jsme museli využít upravenou trať kvůli plotu na té původní. Má to jednu výhodu. Jeden fotograf zastihne běžce hned třikrát na stejném místě. A tak je více fotek (fotogalerie).

První průběh kolem fotografa (cca po 900 metrech).

Průběh č. 2 uběhnuto cca 1,2 km.

Závodníci se blíží do cíle (cca 800 metrů do cíle) a lepší nálada je hned vidět.

Mladí vpřed

Tentokrát se s námi vydalo na trať i mladší generace. A nevedli si vůbec špatně!

Osmiletý Matěj Procházka doběhl pětikilometrový závod v krásném čase 0:25:39 o 2 vteřiny před maminkou (soudíme podle příjmení, tak snad nemateme :)).

To osmiletá Justýna Fílová svého tatínka nešetřila vůbec. Ač se v závodě na 5 km nejdřív držela po jeho boku, tak mu pak nadělila rovnou 2 minuty :)

Nejmladšího účastníka závodu dovezl bezpečně do cíle Jindra Hodek.

Rychlá pětka

Jako vůbec první do cíle doběhl Radek Sedněv a časem 0:16:55 se dostal na šesté místo nejrychlejších časů. Mezi nejrychlejších deset časů se dostal i František Fiřt (v červeném tričku v pozadí) s časem 0:17:03.

Pětkařkám opět vládla Blanka Lochmanová (na fotce vpravo). Zvítězila jak v kategorii 40+, tak i v celkovém pořadí.

Michal Vokrouhlík bere další vítězství

Již minule jsme vyzdvihli v článku výkony Michala Vokrouhlíka. Jako by nás chtěl přesvědčit, že to bylo oprávněně, tak vyhrál znovu – letos již čtvrtý závod. Michal je tak velkým kandidátem na vítězství s průměrným časem pro běžce nad 6 účastí.

Nejrychlejším mužem v kategorii 40+ byl Jan Scheuer, který skončil s časem 0:38:38 na celkovém desátém místě.

Mezi ženami byla na 10 km v čase 0:42:45 nejrychlejší Agáta Moszczynska.

V kategorii 40+ se bojovalo i mezi ženami a zvítězila Markéta Vašinová v čase 0:45:19.