Závod plný změn

3. 7. 2015, 9:30    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Protože 23. června byl běh olympijského dne, tak jsme termín závodu přesunuli na nezvyklý první týden v měsíc. Musela se také změnit bežecká trať. Kvůli plotu na naší původní a osvědčené běžecké trase se bohužel musel změnit také prvních 1,1 km trati. Běžci si s tím ale poradili a dorazili na start závodu a hlavně i do cíle.
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 07/12
1. 7. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 07/12

Start závodu

Start závodu jsme museli posunou o 130 metrů po proudu Vltavy a startovalo se nezvykle proti proudu. I to nabídl sedmý závod Loap Pražské běžecké tour VAŠí LIGY.

Na start dorazilo celkem 134 běžců. 72 jich zvolilo trať na 10 km a 62 kratší vzdálenost, 5 km. Závodníky čekalo velmi horké počasí. Všichni mimo jedné závodnice do cíle dorazili. Jste prostě dobří!

Ke startu připravit,

zmáčknout hodinky…

Teď!

A had běžců na 10 km už se valí cyklostezkou.

Blížíme se do cíle

Tentokrát nemáme záběry přímo z cílové rovinky, ale zachytili jsme závodníky, jak se blíží do cíle. Na fotkách jim ještě zbývá přibližně 800 metrů.

Závod na 5 km

Jako první do cíle doběhl Jaroslav Doubek, kterého také můžete někde mylně vidět jako Jaroslava Veselého :) Jarda doběhl v čase 0:16:47 a zapsal se tak na 5. místo našich historických tabulek. Drží ale nový rekord na změněné trati.

V kategorii 40+ byl nejrychlejší, celkově druhý, Mirek Sojka v čase 0:18:06.

Mezi ženami na 5 km byla nejrychlejší Bára Veselá (někde mylně jako Doubková :) ). Ta doběhla v čase 0:20:40.

Soňa Pariková doběhla nejrychleji z běžkyň v kategorii 40+ v čase 0:26:02.

Závod na 10 km

Na 10 km do cíle nejrychleji doběhl Michal Vokrouhlík. Michal dokončil závod za 0:34:58 a letos vyhrál již třetí závod Loap PBT VAŠÍ LIGY a jednou doběhl třetí. Krásná bilance!

Na fotce je Michal s Tomášem Urbancem (vlevo). Tomáš doběhl do cíle o pouhé 4 vteřiny pomaleji a oba se vydali v horkém počasí ze všech sil…

Mezi ženami to bylo ještě těsnější. Nataša Hnátková a Radka Ficová doběhly ve shodném čas 0:43:38 a nebylo možné určit, která z nich to zvládla dřív. Radka zvítězila i v kategorii 40+.

Nejrychlejším mužem v kategorii 40+ byl David Procházka na celkovém čtvrtém místě. Vítězství bral za čas 0:36:49.

Celkově 10 km muži:

Tentokrát se nám nepodařilo vše bez komplikací. Janu Šafránkovou jsme omladili a nezařadili ji do kategorie 40+. Dodatečně jsme vše napravili a medaili předali. Díky Enricovi za ukázání pořadí :)

Za celý organizační tým děkuji všem závodníkům za parádní závod a jejich výkony v horkém počasí. Dále děkuji partnerům za podporu a ceny pro nejlepší: Loap, Birell a Svět běhu.

Děkujeme!

Vážíme si našich pravidelných běhen. Z běžců, kteří se do teď zúčastnili všech našich závodů (7), jsme vylosovali tři šťastlivce, kteří si odnesli ceny, které věnoval Svět běhu. Byly to šátky Buff a běžecká večeře v Klubu cestovatelů Praha.

Pro všechny běžce máme 50% slevu na startovné na cyklomaraton dvojic s mapou u nás – Bike Adventure. Centrum závodu je na Monínci a jede se 18. – 19. července.

Jak slevu získat? Přihlas se na závod a v přihlášce vyber v políčku „Doporučení“ tým „Michaela Tajná + Klára Nadšená (Vašeliga.cz)“.

My se na Vás budeme těšit na dalším závodě! Tentokrát už v tradičním termínu: poslední středa v měsíci (29.7.):

Na závěr společné foto. Díky Milanovi Cibíkovi, bez kterého bych na něj zapomněl :)