Úvod » Články » Velmi rychlý závod

Velmi rychlý závod

22. 3. 2015, 21:17    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

(autor:  )
V 11:00 odstartovalo 78 běžců do závodu na 10 km a 3 na 5 km. O pět minut později vyrazilo dalších 46 běžců na 5 km. Na trati se moc nezdržovali – za 56 minut a 42 vteřin byli totiž už v cíli všichni. Navíc padl rekord trati na 10 km. Byl to opravdu rychlý závod!
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 04/12
21. 3. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 04/12

Start závodu

Do březnového závodu Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY vyběhlo 127 běžců. Startovní výstřel v 11:00 následoval výběh 78 běžců na 10 km. S nimi omylem odstartovali i 3 běžci na 5 km. Naštěstí nakonec do celkového pořadí nepromluvili.

Na startovní čáru se o 5 minut později postavilo 46 běžců na 5 km.

Rychlý závod

Jako první se v cíli objevil Ondřej Teplý v čase 0:17:12, což je devátý nejrychlejší čas na 5 km v naší pětileté historii.

První žena, Blanka Lochmanová proťala pomyslnou cílovou pásku v čase 0:22:28. To už ji v cíli povzbuzoval její manžel Petr, který byl celkově třetí.

K Lochmanovům, kteří odnáší v tomto ročníku cenné kovy pravidelně, se tentokrát přidal další rodinný klan, Schwarzovi. Jana byla druhá v celkovém pořadí žen na 5 km a její otec Josef si odnesl bronzovou medaili za třetí místo na 5 km v kategorii 40+.

10 km ovládl Aleš Drahokoupil a to dokonce v novém rekordu trati! Ten nově zní 0:33:03. Aleš zlepšil dosavadní rekord, který byl od ledna v držení Jiřího Čípy, o 9 vteřin.

Pro vítězství mezi ženami si doběhla Dana Jiřičná v čase 0:44:47. Dana si připsala vítězství v celkovém hodnocení i v kategorii 40+.

Nejstarším účastníkem závodu byl, tradiční účastník našich závodů, Adrien Sehnal, který letos v květnu oslaví 62 narozeniny. 5 km trať zvládl za 0:21:08!

Nás především těší, že s námi běháte s radostí :)

Vyhlášení nejlepší

Před představením nejlepších běžců si nejdříve musím nasypat popel na hlavu. Zapomněl jsem totiž přinést stříbrné medaile. Tímto se běžcům ještě jednou omlouvám. Medaile pro ně budou připraveny v průběhu dalších závodů. Ještě, že běháme každý měsíc :)