Úvod » Články » Třetí závod Loap PBT je za námi

Třetí závod Loap PBT je za námi

1. 3. 2015, 17:31    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Pojďme se společně ohlédnout za třetím závodem Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Kdo byl nejlepší? V reportáži najdete také kompletní výsledky a fotogalerii.
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 03/12
28. 2. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 03/12

Start závodu

Na start závodu na 5 km se postavilo 49 závodníků. Jeden z nich závod nedokončil.

Desítku běželo 95 závodníků. Celkem tedy běželo 144 běžců. Doufáme, že jste si závod všichni užili!

Rychlá pětka

V minulé závodě se přepisovali tabulky závodu na 10 km. Tentokrát se dařilo na pětce. Nebyl z toho rekord trati, ale Klára Příhodová se zařadila na druhé místo v historických tabulkách závodu s časem 0:19:36.

Ondřej Teplý se zařadil s časem 0:17:05 na osmé místo historických tabulek.

Pozadu nezůstali ani Lochamnovi. Petr zvítězil na 5 km v kategorii 40+…

Blanka ovládla 5 km v kategorii 40+ mezi ženami. Navíc byla celkově třetí mezi ženami.

Závod na 10 km vyhrál Michal Vokrouhlík v čase 0:35:09. Po třetím místě z minulého závodu si tak připsal první vítězství v Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY.

Mezi ženami kralovala Martina Trnková, vítězka loňské bodovací soutěže. Do cíle doběhla v čase 0:42:36.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se

Netradiční oslavu kulatých sedmdesátin zvolila nejstarší účastnice závodu, Miloslava Ročňáková. Běh na 5 km dokončila v krásném čase 0:28:30. Přejeme všechno nejlepší k narozeninám a spoustu naběhaných kilometrů!

Naopak nejmladším závodníkem byl Matěj Štěrba, který letos oslaví dvanácté narozeniny. Ten 5 km zdolal za 0:27:06.

Někdo se fotí prostě nerad.

My jsme rádi, že vás závodění baví, a že máte radost z pohybu a z toho, že jste v cíli!

Budeme se těšit na dalším závodě v březnu. Ten je posunut oproti tradiční poslední sobotě v měsíci na 21. března kvůli Pražskému půlmaratonu.

Stupně vítězů

Jsem rád, že všichni závodníci, kteří se umístili na prvních třech místech zůstali na vyhlášení a stupně máme tak poprvé za moje působení kompletní.

Kategorie 40+ 5 km ženy/muži:

Kategorie 40+ 10 km ženy/muži:

Celkově 5 km ženy/muži:

Celkově 10 km ženy/muži:

Bohužel nemůžeme zůstat jen u pozitiv. Myslím, že by si někteří běžci měli sáhnout do svědomí a pokud se rozhodnou, že nechtějí platit startovné, tak prosíme, ať se bez startovního čísla nestaví na start závodu. Pokud tak udělají, tak by alespoň mohli mít tu slušnost, že nedoběhnou do cílové rovinky s ostatními běžci, kteří se závodu řádně účastní.

V každém případě děkuji všem běžcům za účast, spoluorganizátorům za pomoc a partnerům závodu, Loapu a Birellu, za ceny pro nejlepší běžce.