Úvod » Akce » Červená vlna zaplavila Hamr Braník

Červená vlna zaplavila Hamr Braník

15. 1. 2012, 13:19    autor: Ondřej Slabihoud

(autor: Ondřej Slabihoud)
Třetí OLIVER badmintonový turnaj této sezóny se odehrál 14. ledna 2012 během tří příjemných večerních hodin. Hráči se mimo hru snažili zaujmout nejčervenějším kostýmem, červenými doplňky a nápadů nebylo málo, jak dále zjistíte.
Červený OLIVER Grand Slam - Pokročilí
14. 1. 2012   Turnaj   Praha – Badminton
Červený OLIVER Badmintonový turnaj - Začátečníci

Začátečníci

Této kategorie se zúčastilo celkem 23 hráčů, takže jsme nechali hrát trojčlenné skupinky každý s každým na dva sety a jednu dvoučlennou na standardní zápas. Vždy dva lepší hráči postoupili do pavouka šestnácti s úplnou dohrávkou a zbylých sedm se utkalo v menším pavoukovi s dohrávkou.

Na medailové posty v dívčí kategorii dosáhla Markéta Škvorová, která vybojovala třetí místo. Jana Kleiblová se nakonec umístila jako druhá a na zlato dosáhla Lucka Kolesníková, která se probojovala až do finále. Pánská soutěž dopadla neméně zajímavě a to tak, že třetí skončil Petr Haering, na stříbro dosáhl David Novotný a první místo si zasloužil nováček na turnaji Pavel Ruža. Nezapomněli jsme ani vyhlásit krále turnajové žumpičky a tím se stal Václav Hruška.

Kompletní výsledkovou listinu si můžete projít zde.

Pokročilí

Systém hry byl stejný jako u začátečníků, pouze s tím rozdílem, že zde bylo přesně 24 hráčů. Pro pokročilé hráče byl určitě lákadlem fakt, že výsledek tohoto OLIVER badmintonového turnaje se počítá do badmintonové tour s koeficientem 1,5, takže bylo proč se snažit.

Na turnaji třetí místo v dívkách obsadila Veronika Kyzlíková, druhá skončila Hanka Šípová a na diplomované první místo se nám vyšplhala Anna Batulková, která ještě nedávno hrála v žačátečnících, takže gratulujeme! V pánské soutěži diplom za třetí místo převzal Karol Čurila a ve finálovém zápase se utkal Lukáš HruškaPavlem Hoškem, kde Lukáš zvítězil. Opět by bylo nespravedlivé zapomenout na hráče, kteří měli smůlu na tvrdé soupeře v základní skupině, ale dokázali neporaženi projít celou žumpičku. A tímto hráčem se tentokrát stal Milan Vala. Gratulujeme.

Ceny

Ocenění hráči převzali tentokrát věcné ceny v podobě nejrůznějšího občerstvení. Vyhrávalo se müsli, čokolády, studentské pečetě, kofoly a spoustu piva.

Nejčervenější hráči

Vyhodnotit nejčervenější hráče turnaje bylo opravdu těžké, protože výběr nebyl malý a nápady byly moc zajímavé. Hráči měli červená trička, kalhoty, červené spodní prádlo, červené rakety, ručníky, tašky, mikiny, dokonce červené ponožky, potítka, gumičky do vlasů, někdo dorazil červeným autem, něčí červená byla spíš do fialova nebo do růžova, z čehož se dá říct, že hráči úkol splnili výborně! V začátečnících se porota nemohla rozhodnout mezi Hankou Rottovu, Honzou Plomerem a Vaškem Hruškou, nakonec tedy červenou (jahodovou) čokoládu vyhrál Vašek Hruška. V pokročilých to bylo také zajímavé, nicméně Petr Slavíček nás zavalil takovým množstvím červených doplňků, že jsme ocenili jeho.