skok na hlavní menu | menu sekce Akce

Úvod » Akce » Osm statečných v Plzni

Osm statečných v Plzni

7. 10. 2012, 18:46    autor: Petr Lundák    Reportáž   Badminton Plzeň

První badmintonový turnaj VAŠÍ LIGY v Plzni se vydařil. Přes nevelký počet hráčů, si všichni parádně zahráli! Kdo se dostal na stupně vítězů se dočtete v článku.
Říjnový turnaj v badmintonu - Plzeň
7. 10. 2012   Turnaj   Plzeň – Badminton

Jak se začínalo…

Po pár omluvenkách ze zdravotních důvodů, přišlo na první badmintonový turnaj VAŠÍ LIGY v Plzni šest badmintonistů a dvě badmintonistky.

Hrálo se v pohodové atmosféře, a jelikož byli všichni hráči skoro celou dobu na kurtech, byl slyšet pouze cvrkot míčků.

Po skupinách, kde se hráči příjemně rozehřáli v jinak docela studené lochotínské hale, přišel na řadu pavouk. A to už se začalo hrát opravdu na plné obrátky. K vidění diváků (Patrika Dobrého) byly zajímavé zápasy s vyvrcholením v podobě finále, které sledovali všichni přítomní hráči a divák.

Jdeme do finále…

Až do finále se zaslouženě dostal Honza Vaněček a Marek Hanuš. Oba hráči se už potkali ve skupině, kde Marek vyhrál 2:0. Výsledek 2:0 ve prospěch Marka se ale neopakoval a zápas byl napínavý až do konce. Bojovalo se o každý míček a zápas byl ukončen opravdu stylově. Poslednímu bodu Honzy totiž předcházela asi nejhezčí výměna celého zápasu, které tleskali všichni přítomní. Honza se nakonec radoval z vítězství 23:21 a celkově 2:1 na sety a vyhrál tak první badmintonový turnaj VAŠÍ LIGY v Plzni.

Pro doplnění toho, kdo se dostal na stupně vítězů, je nutné dodat, že třetí místo získal Petr Lundák po vítězství nad Kubou Doležalem.