Úvod » Akce » Veni Vidi Vici!

Veni Vidi Vici!

13. 5. 2012, 15:06    autor: Michal Gruber    Reportáž   Badminton Praha

(autor: Michal Gruber)
Jak se hrálo na Bílém Oliver Grand Slam turnaji pokročilých a Bílém Oliver turnaji začátečníků v sobotu 12.5.2012 v bra­nickém Hamru a kdo že to vlastně přišel, viděl a zvítězil? To se dozvíte z našeho reportu i fotek!
Bílý OLIVER Badmintonový turnaj - Začátečníci
12. 5. 2012   Turnaj   Praha – Badminton
Bílý OLIVER Grand Slam - Pokročilí

Přišli i ti co zapomněli

Po ani ne měsíci se opět v branickém Hamru sešla více méně stará známá parta sportovkyň a sportovců holdujících nejrychlejšímu raketovému sportu na světě. S povděkem kvituji, že se mezi námi opět objevila i řada nových tváří. Tentokrát se ani na místě nemuselo řešit příliš absencí a i ty dvě, které se přeci jen objevily, tak se i rychle vyřešily. Lucce Valové navíc zpoždění možná i prospělo, jelikož se po neúspěších na minulých turnajích probojovala do nebíčka. Za nedorazivšího Adama Fendrycha bleskově zaskočil Aleš Hanl, ale o tom blíže až v další části našeho reportu.

Turnaj byl tentokrát ozvláštněn i svěží bílou barvou, která přinesla pokročilým 1,5 násobek obvyklých bodů do celkové Oliver Tour. V ní průběžně vede Láďa Vávra o šest bodů před Radkem Vítkem a o patnáct bodů před Martinem Vaněčkem. Čtvrtý Redek Iltis už je přeci jen ztrácí podstatných skoro 50 bodů. Ještě nás ale čtyři turnaje čekají a mezi nimi i bonifikovaný Žlutý Oliver Grand Slam, tudíž rozhodně není nic ztraceno.

Kromě násobení u pokročilých byla bílá barva významná i v tom, že na konci turnaje obdrželi čtyři náhodně vybraní účastníci, jenž přišli celí v bílém, dárkové poukazy do čistírny oděvů Daja.

Začátečníci

V turnaji začátečníků nám konečně neřádila žádná vážnější zranění jako v minulých dvou turnajích. Celkový poměr účastníků byl tentokrát 11 zástupkyň něžného pohlaví a 13 pánů. Řada hráčů turnaje začátečníků také využila možnost vyzkoušet si hru s raketami Oliver, jenž se naskýtá na každém našem turnaji. Vítězkou žumpičky a celkové 17. místo získala Markéta Škvorová. Vítězem dohrávky a celkového 9. místa, stejně jako pěkného trička Byrokrat Cup se stal Jakub Ďuriga. Ve finále pak porazil Honza Herych Jirku Stuchlíka.

Pokročilí

Jak jsem již psal v úvodu, do Bílého Oliver Grand Slam turnaje pokročilých bleskově zaskočil „na divokou kartu“ Aleš Hanl. A soupeři zajisté radost neměli. Vyjma jednoho zápasu v základních skupinách totiž Aleš vyhrál vše a zcela tak opanoval turnaj pokročilých. Caesarovo „přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“, tak na něj pasuje naprosto dokonale. V turnaji jsme měli opět pouze jedinou dámu a to Lucii Hynkovou, která tak vystřídala i minule osamocenou Lucii Kolesníkovou. A nevedla si vůbec špatně. Ze základní skupiny se úspěšně probila do nebíčka, kde sice prohrála v osmifinále, ale v dohrávce skončila na velice pěkném, celkovém 13. místě. Žumpičku tentokrát ovládl Petr Slavíček. Vítězem dohrávky, tedy celkově devátým se stal Honza Prejzek, jenž si tak odnesl tričko Byrokrat Cup. V zápase smutných semifinalistů o třetí místo porazil Radek Vítek Láďu Vávru. Ve finále pak po bitvě zvítězil již zmiňovaný Aleš Hanl nad Martinem Vaněčkem.